Magánfejlesztőknek

A városnak és köztereinek mindenki a fejlesztője:

  • a kávéház tulajdonos, aki a térre kipakolja a vendégváró asztalokat, 
  • a lelkész, aki az egyházi szertartáson túl hangversenyt is szervez a templomban, és a koncertvendégek a téren gyülekezve betérnek a kávézóba, 
  • a piaccsarnok üzemeltetője, aki dönt arról, hogy milyen kereskedőknek, szolgáltatóknak és vendéglátóknak adja ki belső piacteret,
  • de a nagy (szakmai) ingatlanfejlesztők is, akik egész városrészre kiható beruházást terveznek és finanszíroznak.

Mindannyiuknak érdeke a közszféra által gerjesztett város- és köztérfejlesztési projektekkel összehangolni a magánfejlesztéseket. A fejlesztők kockázatát nagyban befolyásolja, hogy a közszféra együttműködik-e velük, vagy a projektjük csak a megtűrt kategóriában vannak, amely lehetetlenné teszi a szinergiát a két fél fejlesztései között.

Milyen projektportfóliót alakít ki a város? Olyant, ami piacilag is reális, vagy olyant, amely csak a politikai szlogenek szintjén tetszetős, de üzletileg kockázatos. Az így létrejött projektek csődbe is mehetnek később, ha egy egyenlőtlen hatalmi harc eredményeként rossz alkuba sodorják a magánfejlesztőt, ami nem jó a városnak sem.

Ezért valljuk, hogy a város- és köztérfejlesztési programok akkor vállnak sikeressé, ha annak partnere a helyi vállalkozói réteg és az ingatlanfejlesztők is, akik bevonásával a közpénzek által finanszírozott közberuházások magánfejlesztéseket generálhatnak. Tehát a tervezési folyamat során a partneri kapcsolat mindkettejük érdeke.

Tervezzük, hogy a kommunikációba bevonjuk az üzlettulajdonosokat, és a szakmai fejlesztőket is. Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot, adja meg elérhetőségét!


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése